Naprawa podświetlenia w przełącznikach na konsoli środkowej

 

 

 

Autor porady nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w wyniku zastosowania lub złego zastosowania tej porady.

 

 

Jeżeli nie świeci nam się podświetlenie w przełącznikach na konsoli  środkowej np. od obiegu wewnętrznego albo podgrzewania szyby i lusterek to spaliła się żaróweczka.

 

Narzędzia potrzebne do wymiany to płaski i szeroki śrubokręt, płaski mały śrubokręcik, śrubokręt krzyżakowy, lutownica, cyna oraz małe kombinerki do wyciągnięcia żaróweczek.

 

Osobom niedoświadczonym radziłbym odłączyć akumulator, ponieważ będziemy operowali przy elektryce samochodu i można niechcący spowodować zwarcie. Ja osobiście nie odłączałem ale dla mnie to nie problem.

 

Na zdjęciu poniżej jest obudowa w jednej całości a są też składające się z dwóch części, ponadto każdy przycisk ma po bokach zagłębienia pozwalające podważyć go i wyciągnąć bez rozbierania obudowy konsoli. Ale będziemy ciągnęli za górną część przycisku która ma dosyć słabe zaczepy i dlatego preferuje poświęcenie większej ilości czasu i zdemontowanie obudowy, jak już wyjmiecie przycisk to zobaczycie dlaczego nie warto ciągnąć za sam przód szczególnie jeżeli nigdy nie był wyjmowany i ciężko wychodzi.

 

 

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

Jeszcze na koniec informacja, po wyjęciu przełącznika styk zasilający jego podświetlenia jest w lewym rogu kostki a na przełączniku jest to bolec nr 4. Powinno się to przydać podczas montażu diod świecących, żeby samemu najlepiej jeszcze sprawdzić jak diodę wlutować.

 

Opracował: Miły